VI Niedziela Wielkanocna – 05.05.2024 r.

1. Dziś przeżywamy VI niedzielę wielkanocną. Jest to jednocześnie I niedziela miesiąca. Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. Za tydzień II niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę w tym dniu przeznaczone są na potrzeby naszej parafii. Za każdy dar serca dziękujemy.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 17.30 dla wszystkich. W soboty nabożeństwo wspólne o godz. 17.30 i w niedziele oraz święta o godz. 18.30. Nabożeństwa przy kapliczce na ul. Grabowej o godz. 19.00.
  4. W tym tygodniu rozpoczynamy próby dla dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy na godz. 19.00 we wtorek, środę i czwartek.
  5. W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy na zbiórkę wszystkich chłopców, którzy chcą zostać ministrantami.
  6. W środę obchodzimy uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski. W naszej parafii Msze święte o godz. 9.00 i 18.00. Zapraszamy.
  7. W tym tygodniu przypada 10-ty dzień miesiąca. Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące i modlitwy do naszego patrona, św. Wawrzyńca, w piątek o godz. 18.00.
  8. Również w piątek rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy nowennowe przed wieczorną Mszą św. Zapraszamy.
  9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jest w poniedziałek od 16.00 do 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 do 11.00.
  10. Dziękujemy za fundowanie obiadów w szkole dla potrzebujących dzieci i zachęcamy do dalszego wspierania tej akcji. Ofiary można składać w zakrystii lub wpłacać na konto parafii z dopiskiem ‘Obiady’.

Do sakramentalnego związku małżeńskiego pragną przystąpić:
Zapowiedź III:
Jakub Karol JANKOWSKI, zam. Wrocław