XXIX Niedziela Zwykła – 20.10.2024 r.

1. Dziś przeżywamy 29. Niedzielę zwykłą a także w naszej parafii 24 dzień Papieski. Po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, które wspiera zdolną młodzież i dzieci.
  2. Dziś też rozpoczyna się Tydzień Misyjny. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszek na potrzeby misji.
  3. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościli Siostrę Barbarę ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej, która podzieli się z nami świadectwem życia zakonnego oraz charyzmatem założyciela zakonu.
  4. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w naszej parafii codziennie w tygodniu o godz. 17.00 dla dzieci a o godz. 17.30 dla dorosłych. W soboty Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 18.30 dla wszystkich.
  5. Na ławkach są rozłożone kartki wypominkowe. Czytelnie wypełnione wypominki można składać do specjalnej skrzyni, która będzie ustawiona w Wieczerniku. Za każdą ofiarę złożoną w intencji naszych drogich zmarłych składamy serdeczne ‘Bóg zapłać’. Nie zapomnijmy zapisać adresu ofiarodawcy, by wypomniki zostały odczytane we właściwym czasie. Szczegółowy plan wypominek jest w kopercie wypominkowej.
  6. Przypominamy, że tradycją naszej parafii są Msze święte sprawowane 1 i 2 listopada o godz. 15.00 w intencji zmarłych, zwłaszcza tych, za których nie zamawialiśmy Mszy świętych w ostatnim roku. Zapisy intencji na te Msze święte zbiorowe w zakrystii.
  7. Chłopców zachęcamy, aby dołączyli do grona ministrantów. Następne spotkanie Służby Liturgicznej w piątek po wieczornej Eucharystii w kościele.
  8. Organizowana jest zbiórka dla zwierząt poszkodowanych w czasie powodzi. Zbiórka trwa do 28 października, torby z rzeczami prosimy kłaść przy organach w wieczerniku. Potrzebne rzeczy: karma dla psów i kotów (dobra jakościowo), podkłady, ręczniki papierowe, środki chemiczne i do dezynfekcji, rękawiczki jednorazowe, transportery, żwirek, akcesoria zwierzęce, klatki kenelowe.
  9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od godz. 16.00 do 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 do 11.00.
  10. Zachęcamy do fundowania obiadów w szkole dla potrzebujących dzieci. Ofiary można składać w zakrystii lub wpłacać na konto z dopiskiem ‘Obiady’. Dziękujemy.
  11. Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie cmentarza.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku: